A Juno indítására 2011. augusztus 5. után kerül sor [1]. Az indításra használt hordozórakéta Atlas-5. Eredetileg a JIMO szondát indították volna a Jupiter környezetének vizsgálatára, de a nagy költségek miatt törölték ezt a szondát. Az űrszonda Föld melletti gravitációs hintamanővert alkalmazó pályán fog eljutni [4]. Érkezéskor levegőfékezéssel áll pályára. A küldetés tervezett időtartama 15 hónap, mely idő alatt összesen 32 teljes keringés végez majd el.
A Juno amerikai űrszonda, melynek indítását 2011-re tervezik a Jupiter felé. A New Frontiers program második küldetése lesz. A küldetés költsége 700 millió USD. A szonda poláris pályáról vizsgálja a Jupiter mágneses terét, a bolygó magját és légkörét. Ez lesz az első Jupiterhez induló űrszonda, mely energiaellátását napelemtáblákkal biztosítják.
Indítása időben veszélyesen közel lesz a Curiosity űrszondáéhoz, két Atlas 5 rakétaindítás között legalább 60 napnak kell eltelnie, ennél gyorsabban a jelenlegi létszámmal nem tudnak felkészülni a következő indításra. Öt évig tartó útja során 2013-ban egy gravitációs hintamanőver során egyszer repül el a Föld mellett. A bolygó körül a Galileo űrszondáénál lényegesen alacsonyabb, 11 napos periódusú poláris pályára áll. Tervezett élettartama a bolygó körülbelül egy év, ezután a légkörbe irányítva megsemmisül.[3] [4]